TUYA – CZUJNIK TEMPERATURY WILGOTNOŚCI ZIGBEE 3.0 WX

Specyfikacja:

  • Protokół łączności: ZigBee 3.0
  • Kompatybilność z aplikacją: TUYA SMART LIFE
  • Pomiar: Temperatura i wilgotność
  • Wymiary: 40×40,3×10,6mm
  • Bateria: CR2032
  • Dokładność temp.: 0,3°C
  • Dokładność wilgotności: 3%
  • Pobór prądu czuwania: <4,5uA

Pobór prądu pracy: <5mA

Czujnik temperatury i wilgotności potrzebowałem do łazienki. Ten czujnik używam od miesiąca i nie widzę żadnych problemów z nim działa idealnie i wykonuje to czego od niego oczekuje. Kupiłem poprzedni czujnik, ale miałem z nim spory problem, bo rozładowywało mi baterie w ciągu jednego maksymalnie dwóch dni, a to go całkowicie zdyskwalifikowało z użytku. Przypominam, że moduł, żeby mógł być ZigBee, powinien wytrzymać dwa lata bez przerwy działania. W moim wypadku wystarczy rok, bo jednak w łazience wilgotność dochodzi do 90%, a to może negatywnie wpływać na ten moduł. Potrzebuje jednak czujnika wilgotności w łazience, bo uruchamia u mnie wentylację mechaniczną. Aktualnie oczekuje na poprzednio opisany moduł, bo mam wrażenie, że to winna mojego egzemplarzu.

Czujnik wilgotności i temperatury idealnie się nadaje do każdego pomieszczenia i daje spore możliwości konfiguracji. System Tuya jest najbardziej rozbudowanym systemem, z jakich korzystałem.

Na zdjęciu powyżej widzimy małą dziurkę, która służy do parowania urządzenia. Po naciśnięciu przycisku najprościej spojrzeć, kiedy włączy się dioda led i wtedy wyciągnąć szpilkę z dziurki.

W tym modelu zastosowali też łatwiejsze otwarcie modułu w celu wymiany baterii, bo w poprzednim miałem spory z tym problem. Dodatkowo w zestawie znajdziemy taśmę dwustronną, która umożliwi nam przyklejenie tego czujnika do ściany lub sufitu, ale u mnie jest położona luźno na płytkach od stelaża spłuczki.

Przejdźmy do konfiguracji:

Wchodzimy w bramkę ZigBee następnie “dodaj urządzenie podrzędne”:

Włączamy na czujniku parowanie i naciskamy “Dioda LED już miga”

Urządzenie jest wyszukiwane. Po wyszukaniu urządzenia przechodzimy do kolejnego kroku, czyli nadajemy własną nazwę urządzenia i klikamy “Zakończono”

 

Zachęcam również do zobaczenia materiału wideo: