TUYA OXT – MINI PRZEKAŹNIK TRZY OBWODY WIFI

Moduł trzy kanałowy od firmy Tuya OXT. Moduł jest identycznej wielkości jak wszystkie moduły z tej serii (39,2×39,2x18mm). Ten moduł ma wyprowadzone trzy przewody z boku, ale jest zmienione w stosunku do poprzednich modułów, do przycisku fizycznego nie doprowadzamy fazy, a doprowadzamy przewód z wyjścia com. Trzy przewody, które wyprowadzone zostały z przekaźnika, służą do odbierana informacji z przełącznika fizycznego. Moduł jest wyposażony w przełącznik 5A, czyli jest w stanie przełączać prąd o maksymalnej mocy 1150W. Natomiast producent podaje bezpieczne użytkowanie do 1000W, a do ledów 150W na jeden obwód.

 

Specyfikacja:

  • Napięcie zasilania: 220-240 V AC 50 Hz
  • Max. prąd: 4 x 2.5A
  • Max. obciążenie LED : 4x 150W, Opornościowe 4x 500W

Wymaga pełnego zasilania w puszcze – L i N

Konfiguracja modułu razem z aplikacją Tuya jest bardzo prosta wystarczy w aplikacji Tuya, wejśc w opcje dodawania urządzenia wybrać wyszukiwanie urządzenia. Natomiast na samym urządzeniu należy nacisnąć jeden jedyny przycisk, który się tam znajduje i przytrzymać go przez 10s. Dodatkową opcją przełączenia w tryb parowania jest naciśnięcie przyciska pięciokrotne:  włącz,wyłącz na przycisku fizycznym. Po tym zobaczymy migającą niebieską diodę na spodzie urządzenia po prawej stronie. Po dodaniu zobaczymy również zdjęcie modułu, a to jest nowością, bo wcześniej żadnego urządzenia nie wyświetliło mi się zdjęcie.

Urządzenie wymaga od nas podpięcia przewodu fazowego oraz neutralnego. Podczas podpinania przewodów zalecam, żeby wykonywała to osoba z doświadczeniem i odpowiednimi papierami potwierdzającymi jego doświadczenie. Przed podpięciem zasilania należy wyłączyć bezpiecznik. Natomiast zdalny dostęp uzyskujemy dopiero po konfiguracji z aplikacją tuya smart.

Podłączenie przycisku fizycznego wymaga doprowadzenia fazy do przycisku i na podstawie prądu z przełącznika fizycznego będzie zmieniał się status w przekaźniku

Zdjęcia przedstawiają środek modułu oxt po rozebraniu.

 

Poniżej znajduje się również materiał wideo: