TUYA OXT – MINI PRZEKAŹNIK DWA OBWODY WIFI

Do zaprezentowania mam wam dzisiaj przekaźnik dwukanałowy działający na sieci wifi. Moduł jest od firmy Tuya. Moduł OXT posiada dwa oddzielne obwody 5A, a to daje 1150W. Bezpośrednio na module mamy opisane, że jeden obwód światła led do maksymalnego obciążenia 150W. Dane poniżej według producenta:

Specyfikacja:

  • Napięcie zasilania: 220-240 V AC 50 Hz
  • Max. prąd: 2 x 5A
  • Max. obciążenie LED : 2x 150W, Opornościowe 2x 1000W

Wymaga pełnego zasilania w puszcze – L i N

Konfiguracja modułu razem z aplikacją Tuya jest bardzo prosta wystarczy w aplikacji Tuya, wejśc w opcje dodawania urządzenia wybrać wyszukiwanie urządzenia. Natomiast na samym urządzeniu należy nacisnąć jeden jedyny przycisk, który się tam znajduje i przytrzymać go przez 10s. Dodatkową opcją przełączenia w tryb parowania jest naciśnięcie przyciska pięciokrotne:  włącz,wyłącz na przycisku fizycznym. Po tym zobaczymy migającą niebieską diodę na spodzie urządzenia po prawej stronie. Po dodaniu zobaczymy również zdjęcie modułu, a to jest nowością, bo wcześniej żadnego urządzenia nie wyświetliło mi się zdjęcie.

Urządzenie wymaga od nas podpięcia przewodu fazowego oraz neutralnego. Podczas podpinania przewodów zalecam, żeby wykonywała to osoba z doświadczeniem i odpowiednimi papierami potwierdzającymi jego doświadczenie. Przed podpięciem zasilania należy wyłączyć bezpiecznik. Natomiast zdalny dostęp uzyskujemy dopiero po konfiguracji z aplikacją tuya smart.

Podłączenie przycisku fizycznego wymaga doprowadzenia fazy do przycisku i na podstawie prądu z przełącznika fizycznego będzie zmieniał się status w przekaźniku

 

Zdjęcia przedstawiają środek modułu oxt po rozebraniu.

 

Poniżej znajduje się również materiał wideo: