Sonoff + eWeLink podstawowa konfiguracja

Swoją przygodę z sonoff postanowiłem rozpocząć od modułu sonoff basic. Jest to podstawowy moduł do obsługi przez sieć wifi. W starych wersjach sonoffa było esp8266, a w nowych wersjach 8285 i dodatkowo idą dwa przewody w środku z wysokim napięciem.

Nie będę ukrywać sonoffa kupiłem ze względu na możliwość wgrania własnego oprogramowania do sonoffa można wgrać supla albo ESP easy lub tasmota. Jest wiele innych ale te są najpopularniejsze.

W tym poście jednak użyjemy eWeLink jest to oprogramowanie fabrycznie wgrywane do sonoffa i jest ono całkiem dobre jak dla mnie większą wada są same wymiary sonoffa które ciężko, by było upchnąć do puszki, a już nie możliwe całkowicie jest bez żadnej modyfikacji puszek chowanie w nich sonoffy. Sonoffy swoją wielkością pasują idealnie do takich puszek prostokątnych które się używa w niektórych krajach.

Sonoff to idealne rozwiązanie do wszelakich lampek czy to nocnych czy lampki na biurko, albo wentylatora. Sprawdzi się idealnie.

Moduły sonoff basic posiadają również przycisk fizyczny który właśnie w przypadku takich zwykłych lampek świetnie się sprawdzi.