MODUŁ OXT MINI ŚCIEMNIACZ 1 OBWÓD ZIGBEE TUYA

OXT Tuya w swojej serii posiada również moduł, który jest ściemniaczem. Wykorzystałem go w przedpokoju, gdzie posiadam żarówki led, które obsługują tę funkcję. Kupując żarówki, musimy zwrócić uwagę na to, czy mają wsparcie takiej funkcji, bo nie na każdej żarówce można ściemniać światło, a w przypadku ściemniania żarówki, która nie obsługuje takiej funkcji, możemy zaobserwować miganie światła lub całkowicie stany tylko włącz/wyłącz.

Specyfikacja:

  • Napięcie znamionowe: 220-240V 50Hz
  • Maks. natężenie prądu: 0,6A
  • Maks. moc na kanał LED / Opornościowe: 150W

Moduł współpracuje również z zigbe2MQTT bez problemów identyfikuje urządzenie i dodaje do systemu razem z opcją ściemniania. Do komunikacji używam Sonoff Dongle, który w pełni współpracuje z oxt ściemniacz zigbee oraz:

  • Domoticz
  • Home Assistant

Parowanie przekaźnika bez przewodu neutralnego ZigBee. Rozpoczynamy od wejścia w bramkę Zigbee, następnie klikamy Dodaj urządzenie podrzędne.

W przypadku przekaźnika jest ono w trybie parowania uruchomione od pierwszego włączenia, ale jeżeli ten tryb się wyłączy, lub nie uruchomił się automatycznie, to należy przytrzymać przycisk na urządzeniu około 8s. Zainicjowane połączenie powinno sygnalizować miganie diody na przekaźniku. Bezpośrednio w aplikacji potwierdzamy przyciskiem “Dioda LED już miga”

Urządzenia łączące się do Tuya dosyć szybko łączą, więc czekamy koło 30s i powinno wyszukać urządzenie.

Urządzenie jak widzimy zostało wyszukane. Klikamy przycisk “ZAKOŃCZONO”

Ostatnim krokiem jest nazwanie naszego urządzenia i naciśnięcie przycisku “Zakończono”

Zachęcam również do zobaczenia materiału wideo: