Moduł OXT mini przekaźnik jeden obwód bez przewodu neutralnego ZigBee TUYA

Moduł działa na sieci ZigBee, więc nie obciąża dodatkowo naszej sieci wifi. Bezpośrednio do tego modelu dostajemy kondensator, który montujemy na fazie i przewodzie neutralnym. Najlepiej podłączyć, to już w sam lampie. Urządzenie nie działa jako router, ale taka specyfik urządzeń do których nie ma podpiętego przewodu neutralnego.

Moduł współpracuje również z zigbe2MQTT bez problemów identyfikuje urządzenie i dodaje do systemu razem z opcją ściemniania. Do komunikacji używam Sonoff Dongle który w pełni współpracuje z oxt jeden obwód bez n zigbee oraz:

  • Domoticz
  • Home Assistant

Parowanie przekaźnika bez przewodu neutralnego ZigBee. Rozpoczynamy od wejścia w bramkę Zigbee, następnie klikamy Dodaj urządzenie podrzędne.

W przypadku przekaźnika jest ono w trybie parowania uruchomione od pierwszego włączenia, ale jeżeli ten tryb się wyłączy, lub nie uruchomił się automatycznie, to należy przytrzymać przycisk na urządzeniu około 8s. Zainicjowane połączenie powinno sygnalizować miganie diody na przekaźniku. Bezpośrednio w aplikacji potwierdzamy przyciskiem “Dioda LED już miga”

Urządzenia łączące się do Tuya dosyć szybko łączą, więc czekamy koło 30s i powinno wyszukać urządzenie.

Urządzenie jak widzimy zostało wyszukane. Klikamy przycisk “ZAKOŃCZONO”

Ostatnim krokiem jest nazwanie naszego urządzenia i naciśnięcie przycisku “Zakończono”

Zachęcam również do zobaczenia materiału wideo: