Google Home Hub po polsku – Jak ustawić język polski

W grudniu 2021 pojawił się update, który umożliwia niektórym użytkownikom korzystanie z języka polskiego w Google Home Hub. Sprawę sprawdziłem i okazało się, że nie jest to fake news, a prawdziwa informacja. Informuje o tym, bo nie raz już się pojawiały informacje, że ludzie udostępniali z telefonu połączenie do google home i udawali, że to google home ma język polski. Tutaj sytuacja jest o tyle jasna, że nie może to być oszukiwanie, a realne ustawienia. Świadczą o tym zaznaczone powyżej na zdjęciu opisy w języku polskim: Sterowanie domem, Multimedia, Komunikacja, Odkrywanie.

Zanim przejdziemy dalej, to od razu uspokajam. Oficjalnie język polski nadal nie jest dostępny dla naszego kraju, a opcja powyżej jest dostępna tylko dla niektórych użytkowników.

Chcesz sprawdzić, czy Twój Google Home przemówi po polsku ?

Nic trudnego wystarczy nasz głośnik Google Home Hub sprowadzić do ustawień fabrycznych. Wykonuje się to, naciskając dwa przyciski z tyłu głośnika po prawej stronie.

Dwa przyciski należy naraz nacisnąć i przytrzymać przez 10s (na zdjęciu powyżej znajdują się po lewej stronie, bo głośnik jest odwrócony).

Warto jeszcze zanim to zrobimy ustawić język polski jako nasz główny język:
Jeżeli język mamy ustawiony prawidłowo w aplikacji google home to możemy przejść do zresetowania urządzenia do ustawień fabrycznych. Po zresetowaniu będzie konieczność ponownie dodania naszego głośnika do aplikacji google home.

Podczas dodawania pojawi nam się opcja aktualizacji oprogramowania:

Aktualizacja może posiadać również polskie napisy, wtedy to wygląda tak:

Po zaktualizowaniu i skonfigurowaniu aplikacji głośnik może nie mówić od razu po polsku. Warto sprawdzić w ustawieniach, czy pojawił się język polski:

 

U mnie niestety aktualizacja nie włączyła języka polskiego, ale pokaże wam, jak to wygląda u innych:

W stosunku do mojego Google Home Hub to widzimy tutaj język Polski, a takiej opcji nie mamy do wyboru podczas konfiguracji głośnika z google home, ale i później nie możemy tego zmienić, bo będziemy mieli informacje, że nie ma wsparcia. Dodatkowo zmienia się kod kraju na PL, czyli wykrywa Polskę.

Zresetowałem łącznie swój google home hub około ~15 razy, zawsze coś zmieniając i analizując informacje, które są w internecie. Niestety tak jak powyżej wspomniałem u mnie to, nie zadziałało.
Na początku myślałem,  że ważny jest kod kraju, ale jak widzimy może być język Polski, a kod kraju US i też będzie działać.

Sprawdzałem również, czy wersja Google Home Hub generacja 1, czy gen2 (GA00516US, GA00515US) ma jakieś znaczenie, ale okazało się, że też nie ma znaczenia.

Opcja “Program testowania aktualizacji” Powoduje, że nasz google home hub jeszcze raz się zaktualizuje, więc warto do niego dołączyć. Próbowałem do tego programu przystąpić rok temu, ale za każdym razem miałem informacje, że mam czekać, a teraz za każdym razem co przystępuje, to od razu dostaje oprogramowanie do testowania.

Google na pewno będzie wprowadzać język polski do swoich urządzeń, ale nie wiemy kiedy to dokładnie nastąpi.