Tuya – Kamera gwint e27 zewnętrzna, opcja śledzenia, nocna, IP66

Kolejna kamera Tuya bardzo podobna do przedniej z tą różnicą, że posiada gwint E27 i zasilaczem wbudowanym w kamerę. Jest to główna zaleta tej kamery, bo daje możliwość wkręcenia w klosz od lampy i jest prawie od razu gotowa do działania. Konfiguracja kamery jest prosta, bo wystarczy wejść w aplikacje Tuya nadzór wideo i dodać kamerę wifi. Bezpośrednio na kamerze wyświetla nam się kod QR, który pokazujemy kamerze. Na podstawie tego jest nawiązywane połączenie z naszą siecią bezprzewodową. Kamera gdy zaczyta nasz kod QR informuje nas dźwiękiem o prawidłowym połączeniu.

 

Po naciśnięciu wybieramy nadzór wideo potem  Kamera bezp.(Wi-Fi):

Konfiguracja kamery

Tutaj jest pytanie, czy dioda miga na kamerze, ale kamery Tuya wystarczy, że są zresetowane i żadne światełko nie miga na czerwono (W niektórych przypadkach diody led migają)

Wybieramy sieć bezprzewodową, z którą ma łączyć się nasza kamera.

W kolejnym kroku generuje nam się kod QR, który należy pokazać kamerze. Kamera po zobaczeniu kodu wyda dźwięk lub poinformuje nas o tym słownie.

Klikamy “Słyszałem dźwięk”

Kamera łączy się z wifi i chmurą Tuya.

Ostatnim krokiem jest wpisanie własnej nazwy kamery.

Kamera z przodu ma mikrofon, który umożliwia na komunikację dwustronną. Oznacza to, że możemy równocześnie rozmawiać przez kamerę i słuchać tego co ktoś mówi do kamery. W przypadku poprzedniej kamery komunikacja była jednostronną, czyli albo mogliśmy mówić przez kamerę, albo słuchać tego co ktoś do nas mówi.  Kamera z przodu również jest wyposażona w czujnik zachodu słońca, który aktywuje diody oświetlające widok przed kamerą. Dodatkowo kamera, gdy wykrywa ruch, włącza dodatkowe oświetlenie, które zmienia widok z czarno-białego na kolorowy widok.

Na spodzie urządzenia znajduje się zatyczka gumowa, która zabezpiecza kartę micro sd oraz przycisk resetu. Przycisk resetu służy do zresetowania kamery do ustawień fabrycznych i ponownego podłączenia do aplikacji Tuya.