NS Panel Sonoff – Recenzja, parowanie, konfiguracja, termostat, histereza

NS Panel to urządzenie do obsługi nie tylko ogrzewania podłogowego, ale również większości dostępnych na rynku urządzeń z marki sonoff. Moduł sam w sobie posiada dwa fizyczne przyciski, które możemy skonfigurować w dowolny sposób. Przyciski mogą obsługiwać światła lub grzanie, ale mogą być również wirtualnymi przełącznikami. Moduł posiada wbudowany czujnik temperatury i na podstawie tego możemy sterować ogrzewaniem, ale możemy również dodać całkowicie osobny czujnik np: sonoff th16 elite, który może być w zupełnie innym miejscu. W NS Panelu można dodać żarówki z sonoff, taśmy led, przełączniki i sporo więcej urządzeń. Urządzenia do obsługi poprzez aplikacje ewelink jak widgety. Wystarczy wybrać jakie urządzenie chcemy dodać z listy i dodajemy. W NS Panelu urządzenie od razu się pojawi.

Opakowanie NS Panel

Urządzenie przychodzi nam w niebieskim opakowaniu.

NsPanel sciagany ekran

NS Panel ma możliwość odpięcia ekranu od podstawy, w której znajduje się zasilanie oraz przekaźnik (relay). Ściąganie obudowy jest również ważne, bo po ściągnięciu obudowy mamy możliwość przykręcenia śrubek do puszki.

puszka 60 kwadratowa

Tak wygląda puszka kwadratowa, do której możemy przymocować nasz NS Panel, jak widzicie, nie jest to standardowa puszka, bo u nas się montuje zazwyczaj puszki okrągłe. Przedstawiona puszka na zdjęciu ma rozmiar 60, ale ten rozstaw jest liczony od miejsca montażu śrubek i jest on identyczny jak na naszym ns panelu, ale w puszkach 60 również jest rozstaw 60, to dlaczego nie pasuje?

kwadratowe rogi ns panel

NS Panel nie pasuje do okrągłej puszki 60, bo ma zbyt kwadratowe boki i to przez te boki jest ten problem. Otrzymałem również od jednego ze swoich widzów informacje, że u niego pasuje do puszki 60 i bardzo możliwe, że jego puszka wygląda inaczej i pasuje.

Parowanie NS Panel razem z eWeLink

parowanie bluetooth

NS Panel przy pierwszym uruchomieniu poprosi nas o parowanie w tym celu w aplikacji eWeLink naciskamy niebieski plus i wybieramy z listy parowanie bluetooth.

wskaznik miga prawidłowo

Na naszym NS Panelu nic nie miga, ale jest informacja na wyświetlaczu odnośnie parowania, więc zaznaczamy „wskaźnik miga prawidłowo” i naciskamy następny.

skanowanie urządzeń

Pojawi się nam teraz pole z wyborem naszego urządzenia. Wyszukało mi tutaj urządzenie, którym będzie nasz ns panel, a obok znajduje się przycisk połącz, który musimy nacisnąć.

Wybierz wifi

Wyszukuje nam nasze sieci bezprzewodowe wybieramy naszą sięć 2,4Ghz i wpisujemy hasło.

Dodaj urządzenie

Urządzenie bardzo szybko się łączy po bluetooth. Na zdjęciu powyżej nie upłynęła nawet 1s, a urządzenie było dodane do eWeLink.

Urzadzenie zostalo pomyslnie dodane

Ostatnim krokiem jest ustalenie nazwy. Opcjonalnie można urządzenie przypisać do pokoju. Po uzupełnieniu wszystkiego naciskamy Gotowe.

Po dodaniu naszego Ns Panelu od razu widzimy, jaka jest temperatura oraz dwa przełączniki. Przełączniki odpowiadają tak samo, jak obydwa przyciski.