Home Assistant – Google Drive Backup Kopia Zapasowa

Wykonywanie kopii bezpieczeństwa w Home Assistant jest ważne, ponieważ:

  1. Chroni twoje dane i ustawienia – kopia zapasowa pozwala na odtworzenie twoich danych i ustawień w przypadku awarii lub innych problemów technicznych.
  2. Umożliwia łatwą migrację na inny serwer lub urządzenie – jeśli chcesz przenieść swoje Home Assistant na inne urządzenie, kopia zapasowa ułatwia proces migracji.
  3. Zapewnia bezpieczeństwo danych – kopia zapasowa pozwala na odtworzenie danych w przypadku utraty lub uszkodzenia urządzenia, na którym jest uruchomiony Home Assistant.
  4. Umożliwia łatwe przywrócenie po aktualizacji – jeśli aktualizacja powoduje problemy z konfiguracją, kopia zapasowa pozwala na szybkie i łatwe przywrócenie poprzedniej wersji.Uwaga: konieczne jest posiadanie konta Google

Instalacja Google Drive Backup

ustawienia

Wchodzimy w ustawienia kolejno dodatki potem w prawym dolnym rogu sklep z dodatkami sklep z dodatkami  i  w prawym górnym rogu trzy kropki.

repozytoria

Klikamy Repozytoria

Dodaj

Wklejamy link z Github 

https://github.com/sabeechen/hassio-google-drive-backup

Naciskamy przycisk Dodaj

Uruchom ponownie home assistant

Wykonamy restart home assistanta w tym celu wchodzimy  w Narzędzia developerskie potem sprawdzamy konfigurację i klikamy przycisk uruchom ponownie. Wyświetli się okno, gdzie również klikamy uruchom ponownie. Po załadowaniu ponownie home assistanta pojawi nam się nasz dodatek w Ustawienia>>Dodatki>>Sklep z Dodatkami.

Zainstaluj google drive

Dodatek instalujemy

Konfiguracja Google Drive

Możemy w zakładce konfiguracja skonfigurować podstawowe informację na temat ilości kopii zapasowych. W przypadku zmian należy zapisać zmiany przyciskiem zapisz.

Uruchom google Drive

Po konfiguracji Uruchamiamy nasz dodatek.

Otwórz interfejs użytkownika

Klikamy “Otwórz interfejs użytkownika”

Authentitace With GOOGLE

Klikamy Authenticate With Google

wybór konta google

Wybieramy kont google.

Klikamy Dalej

Kopiujemy KOD

Kopiujemy kod autoryzacji “Copy”

Wracamy do naszego home assistanta i wklejamy kod, a następnie naciskamy SAVE.

Tak wygląda całość zainstalowana i skonfigurowana po stworzeniu pierwszej kopii zapasowej. Dodatkowe ustawienia mamy pod przyciskiem Settings.

GOOGLe drive

W naszym Google Drive stworzy się automatycznie folder i stworzy się plik z kopią bezpieczeństwa.