eWeLink Advanced plan – Przegląd

 

eWeLink Advanced plan – Przegląd

Opcja zaawansowanego planu w eWelink daje dodatkowe możliwości, ale również rozszerza obecne możliwości eWeLink. O opcjach można przeczytać w planie zaawansowanym na stronię ewelink. Opiszę również tutaj wszystkie opcje, ale mogą się one w przyszłości zmienić. Plan advanced jest dostępny w cenie 9,99$ i jest to opłata roczna. Przeliczając ten pakiet według obecnych stawek, to wychodzi 43 zł nar rok i 3,58 zł na miesiąc.

W planie rozszerzonym  zwiększają się dosyć podstawowe rzeczy, o których nawet nie wiedziałem, że są w jakiś sposób ograniczone, ale warto o tym wspomnieć.

W planie darmowym wygląda to tak:

Liczba domów 5
Liczba pokoi 100
Liczba scen 300
Liczba grup 50
Limit udostępniania na urządzenie 20

bramka kamery ewelink

eWeLink Camera Gateway to usługa wydana przez eWeLink, która jest obrazem dokera, który można zainstalować w systemach Linux i Raspberry Pi, konwertując strumień wideo RTSP ze starych kamer bezpieczeństwa na strumień na żywo WebRTC. Dzięki bramce eWeLink Camera użytkownicy mogą oglądać monitoring wideo na żywo z większości lokalnych kamer od dużych producentów, takich jak Hikvision, Dahua, TP-Link w aplikacji eWeLink, eWeLink Web, Echo Show i Google Nest Hub.

To jedna z ciekawszych opcji, a co ważne, jeżeli nie masz jeszcze advanced plan eWelink, to możesz wypróbować tę funkcję, bo jest ona darmowa dla jednego urządzenia. Instrukcja instalacji

Kamera eWelink

Kolejny ciekawy dodatek do kamery, ale tym razem dla urządzeń z androidem lub ios. Dzięki temu dodatkowi możesz stare telefony zamienić w kamery. Dodatek uważam za bardzo ciekawy, bo każdy z nas zmienia telefon, a przecież można taki stary telefon wykorzystać jako kamerę. Tutaj również jest opcja w darmowym planie na uruchomienie na jednym telefonie. Aplikacja do pobrania.

Pracuj z IFTTT

IFTTT – To automatyzacja wszelkie rodzaju procesów można go również użyć w inteligentnym domu, ale w darmowej wersji są to tylko 3 procesy, więc jest ich na tyle mało, że nie można zbytnio nic na tym oprzeć, ale eWeLink sugeruje, że moglibyśmy użyć z tego dodatku lokalizację i to mi się wydaje już funkcjonalne, bo sonoffa możemy wykorzystywać do otwierania i zamykania bramy.

IFTTT, to głównie biznesowe rozwiązanie do automatyzacji korespondencji i całego swojego życia. Cena za usługę pro niestety odstrasza od korzystania.

Instrukcja dla IFTTT

Webhooki eWelink

Webhooki – to wiadomości, które są wymieniane pomiędzy ewelinkiem, a tobą. Całość jest dosyć prosta.

Instrukcja Webhooki eWeLink

Obsada eWeLink

CAST eWeLink – To nowość pozwalająca wyciągnąć parę urządzeń np wszystkie urządzenia z salonu. Urządzenia wrzucamy w odpowiednie pole i mamy stworzony cast, który możemy dodatkowo zabezpieczyć kodem pin. Taki cast możemy odpalać na różnych urządzeniach, ale nie da się ukryć, że został zrobiony głównie z myślą o tabletach. Piękny prosty design z kafelkami, czyli to do czego przyzwyczaił nas świat. Kafelki są otwierane, a wewnątrz znajdują się przełączniki.

Cast

Wygląd kafelków.

Po otwarciu mamy możliwość włączania i wyłączenia.

Wieloplatformowy cotrol-eWeLink Web

Ostatnią opcją jest możliwość przeglądania naszych urządzeń w chmurze eWeLink na naszej przeglądarce. Daje nam to możliwość korzystania już nie tylko na telefonie, ale również innych urządzeniach.

skróty klawiszowe eWeLink

Ostatnią opcją, która mi się wydaje bardzo fajna, to skróty klawiszowe. Posiadasz lampę, albo inne urządzenie podłączone do eWelinku, to teraz możesz skrótem klawiszowym na Twojej klawiaturze uruchamiać urządzenie lub, go wyłączać.

Plik do pobrania znajduje się na samym dole strony.