SONOFF SNZB-01 PRZYCISK PILOT ZIGBEE 3 FUNKCJE

Przycisk przenośny ZigBee, to chyba najprostsze, ale też najbardziej treściwe określenie. Po co taki przełącznik ? bo może nie masz przewodów, a chcesz wyłączyć światło, a może chcesz go jako pilot, który umożliwi Ci otwieranie wszystkich rolet i zamykanie, a może uruchamianie jakiegoś konkretnego urządzenia, albo scenerii.

Przycisk jest fizyczny, a ja na początku myślałem, że dotykowy. Prawda jest jednak taka, że czuć ten przycisk i można go nacisnąć. Przycisk posiada trzy pozycje:
-pojedynczy klik
-podwójny klik
-dłuższe przytrzymanie

Każdą z pozycji przycisku można przypisać do czegoś innego przykładowo:

  • uruchomić wszystkie światła
  • wyłączyć wszystkie światła
  • zamknąć rolety wszystkie
  • otworzyć rolety wszystkie
  • uruchomić konkretny sprzęt
  • zastępstwo za tradycyjny włącznik fizyczny
  • uruchomić dowolny sprzęt na dany okres czasu
  • włączenie sceny

Duże możliwości przycisku, ale skupmy się na jednej. Posiadamy światło w przedpokoju na początku korytarza, a na drugim końcu nie posiadamy. Niewygodne będzie ciągnięcie trzech przewodów, bo to jednak kucie, żeby doprowadzić przewody, to możemy wykorzystać ten przycisk i przykleić go w dowolnym miejscu, bo w zestawie mamy taśmę dwustronną, która umożliwi nam przyklejenie tego przycisku w dowolnym miejscu. Z drugiej strony musimy wymienić przełącznik fizyczny na “Sonoff T0 TX”, albo puszkę pogłębianą i zastosowanie sonoffa mini.

W przypadku wszystkich modeli ZigBee od sonoff konfiguracja wygląda bardzo podobnie, ale przycisk parowania znajduje się w różnych miejscach:

Na przycisku pod tylną pokrywką znajdziemy dziurkę, do której wkładamy coś cienkiego i trzymamy tak długo aż dioda, która jest obok zaświeci i puszczamy. Przełącznik przestawi się w tryb parowania, a aplikacja ewelink bez problemów wyszuka wtedy nasz przycisk.

Tutaj również bez problemów wyszukało urządzenie. Warto wspomnieć, że wyszukiwanie trwa około minuty, zanim urządzenie zostanie wyszukane, więc trwa to dłużej niż w przypadku urządzeń z systemu Tuya.

Zachęcam również do zobaczenia materiału: