GNIAZDKO ZIGBEE 3.0 16A POMIAR MODEL IG017 TUYA

Gniazdka to jeden z najczęściej kupowanych modułów, ale ja nie jestem ich fanem, chociaż uważam, że warto posiadać, chociaż parę takich gniazdek. W okresie świątecznym takie gniazdko wykorzystuje do włączania oświetlenia choinki i tutaj zapraszam do zobaczenia filmu:

W filmie zastosowałem sonoff pow r2, ale zamiast tego może zostać użyte gniazdko, które idealnie do tego się sprawdzi.

Wracając do naszych gniazdek, to mam pod takie gniazdko podłączony telewizor razem z całym osprzętem, gdzie za pomocą google home jednym komunikatem głosowym wyłączam cały sprzęt, gdy  z niego już nie korzystam.

Przykładów zastosowania takich gniazdek jest więcej, ale nie jestem fanem, bo według mnie bardziej estetyczne jest zastosowanie modułu pod gniazdko, którego nie widzimy, a również daje nam takie same funkcje zarządzania gniazdkiem.

Po zaczęciu przygody z ZigBee byłem do tego dosyć sceptycznie nastawiony, ale w moim domu znajduje się bardzo dużo modułów pod wifi i obserwuje problemy z nadawaniem sieci bezprzewodowej, więc ZigBee daje mi możliwość rozszerzania o kolejne moduły odciążając tym samym ruch na sieci wifi.

Parowanie gniazdka z bramką ZigBee. Rozpoczynamy od wejścia w bramkę Zigbee, następnie klikamy Dodaj urządzenie podrzędne.

W przypadku gniazdka jest ono w trybie parowania uruchomione od pierwszego włączenia, ale jeżeli ten tryb się wyłączy, lub nie uruchomił się automatycznie, to należy przytrzymać przycisk na urządzeniu około 10s. Zainicjowane połączenie powinno sygnalizować miganie diody na gniazdku. Bezpośrednio w aplikacji potwierdzamy przyciskiem “Dioda LED już miga”

Urządzenia łączące do Tuya dosyć szybko się łączą, więc czekamy koło 30s i powinno wyszukać urządzenie.

Urządzenie jak widzimy zostało wyszukane. Klikamy przycisk “ZAKOŃCZONO”

Ostatnim krokiem jest nazwanie naszego urządzenia i nacisnięcie przycisku “Zakończono”

Zapraszam również do zobaczenia materiału wideo: