SONOFF SNZB-02 CZUJNIK TEMPERATURY I WILGOTNOŚCI ZIGBEE

W zestawie nie mogło zabraknąć czujnika temperatury i wilgotności. Urządzenie możemy postawić w dowolnym miejscu i będzie kontrolować nam temperaturę i wilgotność. Urządzenie do parowania nie posiada dziurki, jak w innych modelach, a posiada przycisk z boku obudowy. Tradycyjnie jak zawsze opisuje, trzymamy przycisk, aż zamiga światełko. Samo urządzenie jak większość modeli jest wyposażone w taśmy dwustronne pozwalające przykleić urządzenie w dowolnym miejscu.

Czujniki z marki Sonoff bardzo ciężko się otwiera. Zawsze obawiam się, że podczas otwierania uszkodzę zatrzaski. Dlatego warto spojrzeć na zdjęcie, w których miejscach się one znajdują.

W przypadku urządzeń działających w Zigbee występują opóźnienia. Natomiast nie są to duże opóźnienia. Ogrzewając urządzenie, to w aplikacji od razu widzimy zmiany statusu.

W Sonoff SNZB-02 jednostkę temperatury mamy od razu w Fahrenheita i jak chcemy zmienić na Celsjusza, to musimy wejść w nasz czujnik w aplikacji potem trzy kropki. W ustawieniach znajdziemy jednostki temperatury, które umożliwiają nam zmianę wyświetlanej temperatury.

Parowanie urządzenia polega na wejściu w bramkę ZigBee i naciśnięcie przycisku ZigBee, ale zanim to zrobimy, to musimy go przełączyć przyciskiem na czujniku w tryb parowania.

Zachęcam również do zobaczenia materiału wideo: