SONOFF MINI ZIGBEE ZBMINI PRZEKAŹNIK DOPUSZKOWY

Sonoff nie zapomniał również o europie i wydawał sonoffa mini. Moduł najpierw był sprzedawany z zewnętrzną anteną, a później antena została wbudowana bezpośrednio w moduł. Odsłona pomarańczowa, czyli ZigBee, którą widzicie powyżej, to moduł, który działa w tej technologii. W praktyce nie widzę żadnych zmian w stosunku do modułu po WIFI, ale nie obciąża naszej sieci. Ten moduł powinien również, jak moduły, które na stałe są podpięte pod prąd rozszerzać zakres naszego zasięgu ZigBee.

Moduł posiada jeden przycisk, który umożliwia zmianę statusu przekaźnika, ale również służy do parowania.

Parowanie polega na naciśnięciu przycisku i puszczenia, gdy dioda pod przyciskiem zamiga.

Na module znajdziemy dwa wejścia od lewej strony na przewody neutralne. Należy podłączyć jeden przewód neutralny, bo to złącze jest połączone z drugim, a drugie złącze możemy wykorzystać do podłączenia przewodu neutralnego do odbiornika. Kolejno jest L-in – pod to złącze podłączamy przewód fazowy. L-out, a pod to przewód do naszego odbiornika (fazowy) np lampa. Kolejne dwa złącza są szare i jest tak, ponieważ to złącza obwodu wewnątrz naszego odbiornika łączące prawdopodobnie GND. Jeżeli obwód będzie pod przełącznikiem fizycznym, to do niego podłączamy S1 i S2 bez przewodu fazowego. Zwarcie tych dwóch wyjść powoduje zmianę statusu naszego przekaźnika. Mój model ma pozostałości po poprzednim modelu, czyli na obudowie jest wyjście na antenę zewnętrzną.

Specyfikacja Sonoff ZBMINI

  • Napięcie zasilania: 100-240V AC
  • Napięcie na wyjściu: takie samo jak zasilania
  • Maksymalne obciążenie: 10A
  • Obudowa wykonana z niepalnego materiału PC
  • Wymiary: 42.6×42.6x20mm
  • Komunikacja: Zigbee IEEE 802.15.4  2.4GHz
  • Szyfrowanie transmisji: AES-128

Moduł można obciązyć 10A oznacza to, że możemy podpiąć urządzenie, które maksymalnie pobiera 2300W.

W specyfikacji jest napisane, że jest wykonane z niepalnego materiału PC, ale tak naprawdę jest wykonane z materiału V0, który nie podtrzymuje ognia. Oznacza to, że plastik będzie się topił, ale bardzo powoli i sam z siebie nie będzie się palił.

Dodanie modułu do aplikacji EweLink jest bardzo proste. Z racji tego, że jest to moduł ZigBee, to wchodzimy w naszą bramkę ZigBee i klikamy przycisk “Dodaj”. Pamiętajcie, że przed przystąpieniem do tego kroku należy na naszym module włączyć parowanie. Proces opisałem powyżej.

Moduł standardowo chwile się łączy. W przypadku problemów zaczynamy od ponownego włączenia parowania bezpośrednio na urządzeniu, lub robimy restart prądowy urządzenia.

Zapraszam również do zobaczenia materiału wideo: