Shelly 2,5 podłączenie do obecnej instalacji

Shelly 2.5 to jeden z lepszych modułów gotowych do podłączenia, bez konieczności zmiany oprogramowania i to jest niewątpliwie duży plus dla takiego oprogramowania. Kolejną zaletą jest wielkość w naszym kraju sonofy się nie mieszą do puszek instalacyjnych, a shelly bez żadnych problemów mieści się puszkach, nawet tych nie pogłębianych. W Polsce jest firma zamel, która produkuje sporo modułów, również z wsparciem dla popularnej supla i jakościowo są lepiej wykonane niż shelly 2.5, ale dla mnie również jest ważna kwestia integracji, bo nie korzystam z supli tylko z domoticza. Shelly 2.5 jest mniejsze również od tych modułów z zamela i co ważne oprócz sterowania roletami daje możliwość sprawdzania ile pobiera prądu.

W moim przypadku mam zainstalowane trzy moduły shelly 2.5. W sypialni, biurze i salonie. Moduły podłączyłem dwa razem z przyciskami fizycznymi, a jeden bez obsługi przycisków fizycznych.

shelly.25.

Tak wygląda schemat podłączenia shelly 2.5 razem z przełącznikami fizycznymi. Przełączniki fizyczne przytrzymują sygnał (w sumie odpowiada za to shelly), czyli chodzi o to że jak się naciśnie przycisk to nie trzeba go trzymać tylko samoczynnie zjedzie do dołu. Ponownie naciśniecie tego samego przycisku powoduje zatrzymanie się rolety. Naciśniecie przycisku przeciwnego powoduje, że rolety zmieniają kierunek.

Post poniżej odnosi się do integracji shelly razem z domoticzem.

Shelly 2.5 domoticz podłączenie