jak zrobić powerbank na energie słoneczną

powerbank

Powerbank z kolejnymi nowymi funkcjami tym razem jest to bardzo dobrej jakości latarka oraz z drugiej strony ładowanie solarne. Takie rozwiązanie jest idealne np na wypady nad wodę, w góry, czy też camping, bo mamy latarkę, którą możemy ładować jak świeci słońce oraz powerbank do ładowania telefonu czy innych urządzeń. Opakowanie do tego powerbanku możemy kupić poniżej 20zł, a więc cena jest naprawdę niska:

Opakowanie do tego powerbanku

W tym zestawie otrzymamy

2

W zestawie brakuje tylko jednego elementu, czyli akumulatorów 18650. Do tego powerbanku maksymalnie wchodzi pięć akumulatorów 18650.  W górnej części instalujemy panel słoneczny, który będzie nam zamieniał energie słoneczną na ładowanie naszych akumulatorów dostajemy go również w zestawie:

3

Dodatkową funkcją jest latarka, ale może dla was jest to dość istotne, ale ja tą funkcje traktuje jako dodatek chociaż muszę przyznać, że funkcja bardzo przydatna.

4

Akumulatory łączymy RÓWNOLEGLE, czyli w taki sposób by akumulatory dalej miały 3,7v, ale za to zwiększamy w ten sposób pojemność danych akumulatorów.

5

i ostatnim elementem o którym chciał bym wam opowiedzieć to motherboard i tutaj jest parę rodzai dlatego zwracam na to uwagę, bo sam kupiłem, a później nie wiedziałem o co chodzi i gdzie podłączyć latarkę z tego modelu. Miejsce jest po prostu bardzo nietypowe.

1

Jak widzicie nie ma nigdzie określenia gdzie podłączyć latarki bat+ i – to podłączenie akumulatorów, a sun+ i – to podłączenie panelu solarnego. W filmiku poniżej znajdziesz odpowiedź gdzie w tym modelu podłączyć latarkę.

2

Tak wygląda drugi model i tutaj już jest  widoczne wyprowadzenie na podłączenie latarki. Nie wiem czym się kierował twórca przy pierwszym projekcie motherboard, bo wygląda to jak by dodał tą opcje  na sam koniec projektowania modelu.